Nerwice jak sobie pomoc

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym tematem w bieżących czasach. Wynika toż ze kolei naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy łatwo a często brakuje nam czasu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. Oraz gdy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i serca. Może istnieć i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie są naprawdę sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle komponują się z dalekimi fobiami. Chory boi się pewnych sytuacji, dlatego jego ciało reaguje wtedy w "ciekawy" i nienaturalny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, energie do spełnienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą formą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z całego życia, podczas których posiadał objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego stres i zły oswaja się z stałymi sprawami. W niektórych przypadkach konieczne istnieje ponad leczenie farmakologiczne. Ale same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.